Türkçe Excel Destek ve Bilgi Paylaşım Platformu     

Oturum Aç |  Kayıt Ol

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 11 ileti ] 

11 Arl 2009, 23:16

4/B sözleşmeli personel nedir, bordroları nasıl hesaplanır?
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Gördüğüm kadarıyla 4/B sözleşmeli personel maaşları ile ilgili soru ve sorunlar bir hayli fazla. Bu konu ile ilgili derli toplu bilgiye ihtiyaç duyulduğu bir gerçek. Mali mevzuattaki hızlı değişim ve istihdam şekillerinin sürekli değişmesi bilgilerin hızla güncelliğini yitirmesine neden olmaktadır.

Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

09 Tem 2010, 15:26

Re: 4/B sözleşmeli personel nedir, bordroları nasıl hesaplanır?
Seviye 1

ellerin dert görmesin

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

14 Tem 2010, 12:49

Site Admin
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Gördüğüm kadarıyla 4/B sözleşmeli personel maaşları ile ilgili soru ve sorunlar bir hayli fazla. Bu konu ile ilgili derli toplu bilgiye ihtiyaç duyulduğu bir gerçek. Mali mevzuattaki hızlı değişim ve istihdam şekillerinin sürekli değişmesi bilgilerin hızla güncelliğini yitirmesine neden olmaktadır.

diye düşünmüştüm ama hiç bir tepki yada öneri alamadım. Demek ki kimse bu konuyu merak etmiyor. Ne bir öneri geldi, ne de bir eleştiri. Bende üyelerimizin bizi yönlendirmelerine göre konuyu devam ettiririz diye düşünmüştüm.
Alıntı:
ellerin dert görmesin

şeklindeki alaycı bir ifadeden başka yorum yok.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

17 Ağu 2010, 16:14

Seviye 1

Evet bencede hızlı değişim biraz zorluyor ancak temelde maaş hesaplama yöntemi değişmiyor.Genel sorunlar SGK sistemi ile bizim bordrolarımız arasında kuruş farkları doğması veya vergi diliminin değişmesi halinde hesaplamanın değişmesi AGİ Doğum yardımı vs gibi sosyal haklar gibi diye düşünüyorum. 4/B li bordrosu örneği yayınlarsanız sizinkini de inceleme şansımız olur .Yorumların az olması bence sitenin reklamının olmamasındandır diye düşünüyorum. ben tüm memur arkadaşlarıma sitenizi önereceğim . Sürekli görev yolluğu proğramınızı indirdim güzel çalışıyor. Fırsat buldukça tüm siteyi ve dökümanları incelemeye çalışacağım.
Elinize Sağlık Kolay gelsin....

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

19 Ağu 2010, 07:19

Site Admin
Kullanıcı avatarı

sayın HAYRETTİN
güzel ve cesaret veren yorumunuz için teşekkür ederim. En kısa zamanda 4/b li personel için bordro örneğini forum sayfamıza koymaya çalışacağım. Sizin gibi işi bilen üyelerimizin bizi yönlendirmesi ve motive etmesi daha iyi çalışmaları ortaya çıkması için gerekli. Formumuza ilginizin ve katkınızın sürekli olacağı ümidiyle iyi çalışmalar ve iyi günler diliyorum.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

01 Ekm 2010, 12:28

Seviye 1

Sayın ExcelTürk,
İşe yaramaz olur mu hiç? O kadar site taradım, hiçbir yerde bir örneğini bile bulamadım.Acilen bir sözleşmeli personel bordrosuna gereksinimim var.İstendiği kadar mevzuatta düzenlemeler olsun,idareciler kendi doğrularına göre işlem yapıyorlar. Bazıları peşin ödüyor,bazıları işçi gibi çalıştıktan sonra ödüyor.Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

11 Arl 2010, 02:13

Seviye 1

4/B li personel için yapılan hesaplamalar sürekli değişiyor form güncel tutulursa güzel olur .Böyle bir form hazırladığınız için teşşekürler.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

07 Şub 2011, 17:01

Seviye 1

İyi günler,
Aslında çok güncel ve grekli bir konuya değinmişsiniz. Ben 4/B sözleşmeli üniversite hastanelerinde çalışan mühendislerin döner sermaye bordrolarının ve ödemelerinin neye göre nasıl yapıldığınıda yazmanızı emsal teşkil edebilmesi açısından önemle rica ediyorum.

saygılar sunuyorum

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

24 Şub 2011, 23:51

Seviye 4
Kullanıcı avatarı

Sayın ExcelTürk öncelikle konu başlığı bir çok alt başlığı toparlaması açısında doğru bir seçim olmuş.
MEB 4/B çalışan personeller ile ilgili sorusu olan arkadaşlar bilgimin yettiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
Derli toplu tek hesaplık bir maaş ve ekders bordrosunu düzenleyip en kısa sürede paylaşacağım.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak  

25 Şub 2011, 16:53

Site Admin
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler sayın Black Lord. Sitemize hoş geldiniz. Güzel düşünceleriniz bile teşekkür için yeterli. Umarım forum sayfamızdan memnun kalırsınız.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 11 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz