Türkçe Excel Destek ve Bilgi Paylaşım Platformu     

Oturum Aç |  Kayıt Ol

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 8 ileti ] 

SGK'ya Fatura ve Reçete Kontrolü için alınacak personel nasıl belirlenmeli?
A) Diğer kamu kurumlarındaki (Muhasebe Birimlerideki) ihtiyaç fazlası personel arasından Maliye Bakanlığınca res'en belirlenmelidir.
B) Kurumların SGK'ya bildireceği ihtiyaç fazlası personel arasından, SGK tarafından belirlenmelidir.
C) Bu iş için yeni bir kadro ihdas edilmek suretiyle, SGK tarafından açılacak özel bir yarışma sınavıyla ve diğer muhasebe birimlerinde çalışan personel arasından seçilmelidir
D) Benim Düşüncem (Bu şıkkı seçiyorsanız aşağıdaki cevapyaz butonuna tıklayıp konuyla ilgili düşüncelerinizi yazabilirsiniz.)
E) Hiç bir fikrim yok.
En fazla 1 seçenek işaretleyebilirsiniz.

Sonuçlar

26 Oca 2010, 15:59

Çevrimdışı
 Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Site Admin
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 18 Ağu 2009, 10:48
İleti: 656


SGK da farura ve reçete incelemede görevlendirilmek üzere daha önce bu işleri yapan tecrübeli personelin Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmesi hususunda başbakanlığın genelgesi bugün yayınlandı. Bilgilerinize sunuyorum.


26 Ocak 2010 SALI
...................................Resmi Gazete.........................................Sayı : 27474

Başbakanlıktan:
Konu : Personel Görevlendirmesi
GENELGE
2010/1

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 12’nci maddesi ile buna dayalı olarak 18/12/2009 tarihli ve 27436 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan “Kamu Personelinin Genel Sağlık Sigortası Kapsamına Alınması Hakkında Tebliğ” çerçevesinde kamu personeli ve bakmakla yükümlü bulundukları kişiler 15/1/2010 tarihinden itibaren genel sağlık sigortalısı sayılacak ve sağlık hizmetlerine ilişkin tedavi giderleri de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacaktır.

Bu işlemler sonucunda, daha önce kamu kurum ve kuruluşlarının fatura ve reçete kontrol birimleri tarafından gerçekleştirilen kontrol işlemleri de bu tarihten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilecektir.

Ancak, bu devir işlemi nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumunda ortaya çıkacak personel ihtiyacının kalıcı bir şekilde karşılanmasına kadar geçecek süreçte, kamu kurum ve kuruluşlarında fatura ve reçete kontrol birimlerinde görev yapan tecrübeli personelden ihtiyaç duyulanların aylık, ödenek, her türlü zam ve tazminatlar ile diğer mali ve sosyal hak ve yardımları kurumlarınca ödenmek kaydıyla, Sosyal Güvenlik Kurumunda görevlendirilmesi gerekli görülmüştür.

Bu amaçla, Kamu Personelinin Genel Sağlık Sigortası Kapsamına Alınması Hakkında Tebliğ’in 3’üncü maddesinde sayılan kamu kurum ve kuruluşlarınca, 15/1/2010 tarihinden önce fatura ve reçete kontrol işlerinde görev yapan personele ait bilgiler ekteki (Ek-1) Forma kaydedilerek 31/1/2010 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilecek, Kurumca hizmetine ihtiyaç duyulan personele ilişkin talep yazısının görevlendirmeyi yapacak kamu kurum ve kuruluşuna intikalinden itibaren, en geç otuz gün içinde ilgili kurum tarafından görevlendirme işlemi yapılacak ve ilgililerin ayrılışı sağlanacaktır.

Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim.

Recep Tayyip ERDOĞAN
Başbakan


Kurumu :
Teşkilat :
Sıra Kurum
Sicil
Numarası
Adı
Soyadı
Ünvanı Doğum T.
Kıdem
Yılı
Birimi

_________________
İnsanlar sadece söylediklerinden değil, söylemesi gerekirken söylemediklerinden de sorumludur.
Bir insanın zekâsı, vereceği karşılıklarla değil, soracağı sorulardan anlaşılır.

Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

27 Oca 2010, 17:49

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 2
Kayıt: 18 Ağu 2009, 10:25
İleti: 15

Duyduğuma göre SGK'da çalışanlar 4 maaş ikramiye alıyorlarmış. Yukarılarda tanıdığı olan kadrosuyla geçmek isteyecektir. Kimse eski maaşıyla gidip SGK'da reçete bakmak istemez. Kurumlar da işine yaramayan personeli listeye yazıp gönderecek. Bilmem farklı düşünen varmı?


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 11:37

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 1
Kayıt: 21 Arl 2009, 10:56
İleti: 7

bence hiç birine gerek yok ankarada sgk da çalışan sayısı tahminime göre 20.000 civarında eğer 20.000 personel yetmiyorsa sgk işlemleri için sgk'yı ya kapatalım yada yöneticiler kendilerini bir kez gözden geçirsin. 20.000 memurla neler yapılmazki. hele de e devlet olduğumuz ve avrupa birliğine aday olduğumuz bu süreçte teknolojiden yararlanılmıyormu. konuşmak için çok şey yazarım ama, ben burada kısa kesmek te fayda var. Benim tavsiyem sevgili sayın ExcelTürk diğer bir şık daha açın o şıkkı da SGK kullanamadığı atıl personeli yetiştirip kullansın daha fazla gereksiz personel birikimi olmasın.


İLHAN E.


En son iekici tarafından, 28 Oca 2010, 16:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 12:47

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 2
Kayıt: 18 Ağu 2009, 10:25
İleti: 15

BENCE
Kurumlarda bu işi yıllardır yapan uzman bir kadro zaten var.Bunları tespit edip almalı ve en son çeşitli imtihanlarla yeterliliği kanıtlanmış Muhasebe Uzmanlarının ayrıca yıllardır servislerinin işlerini çözen Muhasebe Şeflerini sorgusuz sualsiz SGK ya alırdım. Çünkü Saymanlık ve Muhasebe Müdürlüklerinde Uzmanlık ve Şeflik işlerin kalmadığı (5018 den sonra) aşikardır. Kalan işleri memur arkadaşların yürütebileceği ve SGK nında konusunda uzman kişileri alacağından herkesim karlı çıkacaktır
Saygılarımla


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 15:39

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 1
Kayıt: 21 Arl 2009, 10:56
İleti: 7

arkadaşın biri aynen şöyle yazmış "BENCE
Alıntı:
Kurumlarda bu işi yıllardır yapan uzman bir kadro zaten var.Bunları tespit edip almalı ve en son çeşitli imtihanlarla yeterliliği kanıtlanmış Muhasebe Uzmanlarının ayrıca yıllardır servislerinin işlerini çözen Muhasebe Şeflerini sorgusuz sualsiz SGK ya alırdım. Çünkü Saymanlık ve Muhasebe Müdürlüklerinde Uzmanlık ve Şeflik işlerin kalmadığı (5018 den sonra) aşikardır. Kalan işleri memur arkadaşların yürütebileceği ve SGK nında konusunda uzman kişileri alacağından herkesim karlı çıkacaktır.
" diyor ONA CEVABIM ŞUDUR;
SANIRIM BUNU YAZAN ARKADAŞIM MEMUR1- GÖZLERİNİ DÖRT KULAKLARINI SEKİZ AÇ. 1. CÜMLESİNE CEVABIM; DOĞRU KURUMLARDA BU İŞİ YILLARDIR YAPAN SERVİS ŞEFLERİ VE UZMANLARDAN OLUŞAN TECRÜBELİ PERSONEL YAPIYOR AMA ONLAR DİĞER İŞLERİN YANINDA BUNLARIDA YAPMAKTA BU İŞLER ÇEREZ OLARAK YAPILMAKTADIR. DOĞRULARI CIMBIZLAYARAK BİR BÜTÜNMÜŞ GİBİ ANLATMAYA ÇALIŞMIŞ AMA BUNA SADECE GÜLÜNÜR. AMERİKAYI YENİDEN KEŞFETMEYE GEREK YOK. UZMANLARI VE SERVİS ŞEFLERİNİ GÖNDERİRSENİZ SAYMANLIKLARDA KUZUYU KURDA TESLİM ETMİŞ OLURSUNUZ. UZMANLARI VE ŞEFLERİ GÖNDERMEK İSTEYİP KULİS FAALİYETİ YAPARAK ÖNÜMÜZ AÇILSIN DEMEYE GETİRİYOR. AYRICA BU REÇETE İŞİNİ YAPMAK İÇİN UZMAN VE SERVİS ŞEFİ OLMAYA GEREK YOK BUNLAR AYAK İŞLERİ SIRADAN HER MEMUR ÇOK RAHAT YAPABİLİR. BÖYLE BİŞEY OLMASI DEMEK UZMANLARA VE SERVİS ŞEFLERİNE MERCEDESTEN İN EŞEĞE BİN DEMEK OLUR.2 CÜMLEYE CEVABIM 5018 DEN SONRA İŞLER KALMADI DİYOR EĞER İŞLER KALMADI İSE KENDİLERİ YANİ MEMURLAR VE V.H.K.İ LER NE İŞ YAPACAK SAYMANLIKLARDA BOŞ BOŞ OTURUP BEDAVADAN MAAŞ MI ALACAKLAR. AMA BEN DİYORUM Kİ MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIRMIŞ. BAŞARILI UZMANLAR VE ŞEFLER "bir kutup yıldızı gibi yerinde durur. geri kalan herşey onun etrafında döner" BU DA SANA KAPAK OLSUN. AYRICA "Yanlışı kabul etmek puan tablonuzu temizlemekle kalmaz geçmişe göre daha olgun ve sağlıklı karar verdiğinizi kanıtlar. yani diyorumki ilhan kardeşim eyvallah de gel bi çayımı iç. saygılarımlaexeltürk editör bu imkanı verdiğiniz için ve kendimizi burada anlatma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim.


İLHAN E.


En son iekici tarafından, 28 Oca 2010, 16:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 15:56

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 2
Kayıt: 18 Ağu 2009, 10:25
İleti: 15

Arkadaşım;
  1. Buyuk harfle cevap yazmak bagırmak ve hakarettir.
  2. Bu işler 70 yıldır yapılıyor uzmanlık 1-2 yıldır var yanı bugune kadar memurlar yapıyordu.
  3. Uzmanlık kadrosunun ıdarı bır kadro olmadıgı AB uyum yasalarına gore şartlarının tutanların uzman yapılacağını bılmen gerektiği
  4. Bızlerın bos kalmak ıstemediğimizi ve verılen işleri layıkıyla yapmaya devam edeceğimizi
  5. Eleştiri yaparken daha yumuşak ve eleştirirken mantıklı olmalı
gerektiği luzumları üzerine tarafınıza bildirilmiştir.
saygılarımızla
memurlar adına
ksenpinar


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 16:04

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 1
Kayıt: 21 Arl 2009, 10:56
İleti: 7

amacımız kimseyi üzmek ve kırmak değildir bu işi fazla uzatmayacam büyük harfle yazmanın bağırtı çağırtı olduğunu bilmiyordum. onun için özürdilerim. ancak excelturk okuyucularının vicdanlarına ve takdirlerine bırakıyorum. sevgilerle


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 

28 Oca 2010, 16:26

Çevrimdışı
 Re: Başbakanlık 2010/1 Sayılı Genelgesi
Seviye 2
Kayıt: 18 Ağu 2009, 10:25
İleti: 15

bizlerde sizleri seviyor saygılar sunuyoruz.
ayrıca başta bu sayfayı hazırlayanları tebrik ediyor saygılar sunuyorum.


Başa Dön Sayfa başı
 Profile bak E-posta  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 8 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz


Git:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB3 Türkçe: phpBB Türkiye
phpBB SEO

XHTML 1.0 Standartlarina Uygundur!  CSS 2.1 Standartlarina Uygundur!